לתיאום תור

FRIDAY

שישי ”פרו בונו“

זמן ההמתנה הארוך לתור לפסיכיאטר בקופות החולים הפך אותו בלתי נגיש כמעט. הקושי בקבלת מענה ציבורי זמין ונגיש לבעיות נפשיות הולך וגובר, ובה בעת הטיפול הפסיכיאטרי הפרטי יקר מאוד, מעבר להישג ידם של רבים. לכן הקמנו ב-Mindme את מיזם שישי פְּרוֹ-בּוֹנוֹ (ללא עלות). הפסיכיאטרים שלנו תורמים את בוקר יום שישי, ומציעים לפונים מתאימים, במסגרת ההיצע המוגבל, מפגשי התייעצות ללא עלות. מדובר בבדיקה פסיכיאטרית חד פעמית, בת כחצי שעה, שהיא בגדר חוות דעת רפואית שנייה (second opinion), שבסופה המטופל מקבל המלצות להמשך יישום אצל הרופא המטפל.לפי אילו קריטריונים ניתן להיכנס לפרויקט שישי פרו-בונו?
  • גיל 18 ומעלה.
  • מקרים לא דחופים בלבד; התורים נקבעים חודשים מראש, ואין לנו אפשרות לתת מענה למשברים פסיכיאטרים חריפים.
  • מטופלים עם הפניה כתובה מרופא המשפחה, שבה הוא ממקד את שאלת ההתייעצות (טיוב תרופתי, הפנייה לטיפול, שאלה אבחנתית וכד') ומתאר בקצרה את נסיבותיו הכלכליות של המטופל, הדורשות את הגעתו לטיפול פסיכיאטרי פרו-בונו (ללא עלות).
  • חיילים, הזקוקים לחוות דעת פסיכיאטרית לצבא, מוזמנים לפנות לפרויקט שישי פרו-בונו ללא כל הפניה מרופא.
מכיוון שמדובר בפגישה חד פעמית, לא ניתן להתחיל טיפול במסגרתה; כלומר: לא נוכל לתת לכם מרשם לתרופה, ולא נוכל לקחת אחריות על תהליך הטיפול, ולכן הכרחי  שתהיה מסגרת טיפול המשכית שתוכל ליישם את ההמלצות.הרופאים שלנו נרתמו למיזם בהתנדבות, כאמור, ומספר התורים מצומצם מאוד לעומת הביקוש. אנחנו מקבלים פניות רבות, ולצערנו לא תמיד מצליחים לחזור לכולם.אם נמצאתם מתאימים לפרויקט, המשרד שלנו ייצור קשר לתיאום פגישה. כדאי להכין מראש את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים (ובמיוחד סיכומי אשפוז, סיכומי רופאים, מטפלים וכד'). אם פנייתכם לא נענתה, ניתן לנסות אותנו שוב כעבור מספר חודשים. מדי פעם נפתחים מועדי בדיקה חדשים.אם אתם פסיכיאטרים הרוצים להשתלב בפרויקט שישי פרו-בונו, אנא צרו קשר!אם ידכם משגת, וברצונכם לתרום כסף כדי שנוכל לקלוט עוד פונים, אנא צרו קשר!הפניות של רופאי משפחה בלבד ניתן לשלוח למייל office@mindme.co.il