לתיאום תור

משברי חיים

קיט ברירת מחדל

משבר חיים הוא אירוע כבד משקל. לעיתים הוא נופל עלינו בהפתעה, למשל תאונה, פשיטת רגל, גירושין, ולעיתים הוא צפוי: יציאה לגמלאות, לידה של תינוק ועוד כיוצא באלה). כך או כך מדובר ביציאה חדה משגרה, שאפילו לנפש החזקה ביותר קשה להכילה, והיא עלולה לעורר דיכאון, חרדה ואף פסיכוזה. חשוב לציין, שהמשבר הנפשי עשוי להיות עמוק ביחס לגודלו של האירוע, אי הלימה המעוררת אצל המתמודדים תחושות אשמה כלפי הסביבה הקרובה.

אם אתם עוברים משבר כזה, דעו שהתערבות תרופתית או פסיכולוגית עשויה לעזור לכם לאסוף את עצמכם ולהיחלץ ממנו, ואם אתם צופים משבר כזה בעתיד, זכרו שהכנה נכונה, פסיכולוגית בעיקר, עשויה למזער את הזעזוע הנפשי הצפוי. אנשים העוברים משבר מנסים לא פעם לנהל אותו בעצמם: או שהם מדחיקים אותו וממשיכים לכאורה הלאה או שהם מנסים לווסת את עצמם בעזרת חומרים שונים כמו אלכוהול או סמים. זה לא עובד, כי הכאב הנפשי מחלחל לתוך החיים ומשפיע על איכותם.

אנחנו מתמחים ביציאה ממשברים. רבים נעזרו בנו, אבל כדי שהריפוי שלכם יהיה מהיר ועבודתנו תהיה קלה וקצרה, חשוב שתפנו אלינו בהקדם האפשרי, ולא תניחו לתירוצים כמו "אין לי עכשיו אוויר לזה; אני יותר מדי שקוע בכל הבלגן הזה" לטשטש אתכם, כי האוויר יגיע דווקא מהטיפול וישפר את יכולתכם להתנהל. 

קביעת תור ויצירת קשר